Квадратни шахтата покритие со 4 крила - Кина SNODE цевки

Квадратни шахтата покритие со 4 крила

Краток опис:

  Материјал: нодуларен лив GGG500-7 Дизајни: EN124 D400 Процес: Автоматски лиење машина Карактеристики: 1. Против кражба - неметали, не-проводен и не-искри, нема вредност на рециклирање, целосно решавање на проблемите на кражба. 2. Висок капацитет на оптоварување - фиберглас и незаситени смола. 3. Слободен дизајн шахтата покритие може да биде дизајнирана во согласност со барањата на клиентите. 4. Долг живот -Minimum животниот век на шахтата покритие е 30 години без одржување. 5. Па печат ...


 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  Материјал: нодуларен лив GGG500-7 

  Дизајни:  EN124 D400

  Процес: Автоматски лиење машина 

   

  карактеристики:

   1. Против кражба - неметали, не-проводен и не-искри, нема вредност на рециклирање, целосно решавање на проблемите на кражба.

  2. Висок капацитет на оптоварување - фиберглас и незаситени смола.

  3. Слободен дизајн шахтата покритие може да биде дизајнирана во согласност со барањата на клиентите.

  4. Долг живот -Minimum животниот век на шахтата покритие е 30 години без одржување.

  5. Па запечатени -Тоа може да се инсталира херметички, и ефикасно да се спречи отровни гасови протекување надвор од ѓубриште. и без бучава или се враќа.

  6. Добро абење и корозија отпор -manhole капакот ќе не 'рѓа, бидејќи тоа има добри абење и корозија.

  7. висока и ниска температура отпор -Одлични изолатор (од-40 ° C ~ 200 ° C)

  8. полесни тежина и поконкурентни price- тежината на композитни шахтата покритие особено SMC шахтата покритие е полесни. шахтата покритие композитни е поудобно за транспорт, инсталација и поправка.

  примена:

  1. Електрична енергија и цевковод; Пост, телекомуникации, комуникација и гасоводот;

  2. уличната светилка добро, контрола на оган добро, сите видови на вентил и;

  3. град на вода, одвод и гасоводот; Топлина обезбедени, гас;

  4. Анти-корозија проектот, отворен ров; Тоа, како и може да се направи во согласност со барањата на клиентите. • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!